Відділення сестринської справи було створено в 2003 році разом

із створенням навчального закладу.

У відділенні здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями:

- “Сестринська справа”, ліцензійний обсяг 60 осіб;

- “Сестринська справа”- бакалавр медицини, ліцензійний обсяг 15 осіб.

Спеціальність “Сестринська справа” акредитована Міністерством освіти і науки України(сертифікат про акредитацію № 2075891, серія НI-I, діє до 01.07.2025 р.).

Спеціальність “Сестринська справа – бакалавр медицини” акредитована Міністерством освіти і науки України(сертифікат про акредитацію № 2054515, серія НI-I, діє до 01.07.2017 р.).

 

Завідувач відділення сестринської справи

СЛАВОПАС ВІТА АНАТОЛІЇВНА,

викладач вищої категорії,

магістр сестринської справи, науковий співробітник

 

http://www.medcollege.te.ua/sayt/vidilennya/vid_SS/SS.files/image033.jpg

 

 

 

Професія медичної сестри потребує покликання. Не кожна людина має мужність та терпіння, щоб виконувати, на перший погляд, нескладні обов’язки медичної сестри. Ця професія – поклик душі і серця і без нього випадковим людям в ній не місце.

Щоденно медичним сестрам доводиться брати на себе відповідальність за долю інших людей – пацієнтів, чітко виконуючі свій професійний обов’язок допомагають отримати лікування призначене лікарем.

Сучасна медична сестра — це висококваліфікований спеціаліст, професіонал, який має попит не тільки на вітчизняному але і на міжнародному ринку праці. Це людина з широким світоглядом, що добре орієнтується не тільки в своїй професії, але і в проблемах охорони здоров’я і соціальній сфері в цілому.

Співчуття, милосердя, професійний сестринський догляд — покликання, основа професії медичної сестри.

Саме медична сестра є обличчям кожного лікувального закладу, саме вона перебуває поряд з хворим, саме вона має постійно пізнавати непізнане і намагатися побачити непобачене. Нині в нашій країні професія медичної сестри набуває нових висот, нового розвитку.     

Студенти відділення сестринської справи на заняттях

F:\фото мс\100_4776.JPG

F:\фото мс\100_4779.JPG

F:\фото мс\100_4791.JPG

F:\фото мс\100_4798.JPG

F:\фото мс\100_4800.JPG

F:\фото мс\100_4803.JPG

Щороку традиційно відділення сестринської справи відзначає професійне свято  - ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ.

F:\день медсестри 2014\100_5315.JPG

F:\день медсестри 2014\100_5344.JPG

F:\день медсестри 2014\100_5333.JPG

F:\день медсестри 2014\100_5295.JPG

C:\Users\admin\Desktop\12 травня - міжнародний день медичної сестри\фото\100_7823.JPG

C:\Users\admin\Desktop\EG3rmELI3Dk.jpg

C:\Users\admin\Desktop\nDn9hk-sF-I.jpg

C:\Users\admin\Desktop\Id1_quX8D0E.jpg

 

 

 

Інформаційне видання ПВНЗ «Медичний коледж»

 
http://www.medcollege.te.ua/sayt/images/4444.jpghttp://109.te.ua/firms/photos/12457/3_1.jpghttp://109.te.ua/firms/photos/12457/0_1.jpghttp://intranet.tdmu.edu.ua/consortium/news/ukr/PVNZ.jpg

 

Студентський вісник


12 травня - Міжнародний день медичної сестри

 

Сестричко в білому халаті,

В моїй уяві ти – свята!

І не від віку, не від статі

Твоя залежить чистота.

 

Свідомість, чуйність особиста

Тобі краси не додає,

якщо у тебе совість чиста

І хист до фаху свого є.

 

Якщо опівночі, в морози,

В рахунок власного часу,

Ти йдеш туди, де людські сльози

Я бачу в тім твою красу.

 

І сподіваюсь що з роками

Ти не зазнаєш каяття

За дні проведені між нами

http://www.pravmir.ru/wp-content/uploads/2013/08/florence-nightingale1.jpgВ невтомній битві за життя.

 

Медичний працівник  – одна з найгуманніших професій на землі, але серед  них найлюдяніша, найпочесніша  та  подеколи найважча професія – медична сестра.  У всі часи медичні сестри є зосередженням милосердя.   Мабуть  не      випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Адже , саме жіноче  серце,  найчутливіше до страждань, а ніжні  добрі руки жінки «перевертають гори»  несучи добро тим , хто його так потребує – хворим, пораненим, дітям та дорослим  з  великим терпінням,  так необхідним  у цій професії.

       12 травня,  відзначається  Всесвітній день медичних сестер.  Свято встановлене  Міжнародною радою медсестер в 1971 році в день народження  Флоренс Найтінгейл – першої   англійської сестри милосердя.  Під час Кримської війни, в середині ХІХ століття, англійська сестра милосердя Флоренс Найтінгейл зі своїми помічницями вперше надала допомогу пораненим на полі бою. Завдяки сестрам милосердя були врятовані сотні життів.  У 1856 році Флоренс Найтінгейл на свої гроші поставила на високій горі в Криму над Балаклавою великий хрест із білого мармуру на згадку про солдатів, лікарів і медсестер, загиблих у Kримській війні. http://rkptd.ru/wp-content/uploads/2015/05/18878.jpg

    З того часу вищою нагородою, якою відзначаються медичні сестри – учасниці бойових подій, є медаль "Флоренс Найтінгейл”, а 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, святкують Міжнародний день медичної сестри. За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня також почали   відзначати це свято.  

http://the100.ru/images/great-prizes/id57/4245-20090608-161527-904.jpg       Міжнародна  рада медсестер - перша у світі професійна організація жінок.  У ній активно працювали медсестри  Англії, США, Kанади, а  в 1899 році вперше на конференції в Лондоні,  була висловлена ідея створення системи освіти та контролю за  професійною  діяльністю медсестер на міжнародному рівні.

      Медаль імені Флоренс Найтінгейл (англ. Florence Nightingale Medal) — нагорода, заснована Лігою Міжнародного Червоного Хреста в 1912 р., призначена для дипломованих медичних сестер і добровільних санітарок, активних членів і регулярно співпрацюючих із товариствами Червоного Хреста й Червоного Півмісяця або з іншими організаціями, що надають медичну допомогу. Цією медаллю нагороджуються зазначені особи, що відзначилися під час війни і у мирний час хоробрістю й винятковою відданістю пораненим, хворим, калікам або людям, чиє здоров'я було під загрозою. Медаль може вручатися посмертно, якщо нагороджувана загинула при виконанні свого обов'язку. Медаль присуджується в день народження самої Флоренс Найтингейл — 12 травня, раз на два роки. На медалі, якою Міжнародний Комітет Червоного Хреста нагороджує своїх героїнь, Флоренс Найтінгейл зображена зі світильником у руці, — визнаним символом милосердя.

      В Україні 23 медичні сестри увінчані найпрестижнішою світовою відзнакою за виняткове милосердя у повоєнний і мирний час. Це:

Бакуменко Раїса Іванівна, Запоріжжя

Бойко Надія Андріївна, Донецьк

Бутова Клавдія Василівна, Севастополь

Варцаба Євдокія Павлівна, Тернопіль

Вознюк Наталія Тихонівна, Київ

Герасимчук Віра Георгіївна, Бориспіль, Київська область

Гусак Поліна Михайлівна, Львів

Колчина Розалія Іванівна, Львів

Комєлєва Ольга Іванівна, Біла Церква, Київська область

Костюк Зінаїда Гаврилівна, Яремча, Івано-Франківська область

Мамзіна Валентина Єгорівна, Донецьк

Мережко Марія Микитівна, Дніпропетровськ

Плахотна Валентина Іванівна, Боярка, Київська область

Рибчинська Віра Андріївна, с. Понора, Хмельницька область

Родіонова Людмила Антонівна, Київ

Сердюк Марія Дмитрівна, Луганськ

Соловйова Антоніна Яківна, Київ

Таранська Євдокія Іллівна, Харків

Чернова Людмила Іванівна, Київ

Чмут Марія Василівна, Луцьк

Шкарлетова Марія Савеліївна, Куп'янськ, Харківська область

Щербаченко Марія Захарівна, Київ

У 2011 році медаллю імені Флоренс Найтінгейл була нагороджена медсестра Людмила Власова з м. Єнакієве Донецької області за порятунок шахтарів при аварії на шахті імені Карла Маркса 8 червня 2008 року.

100_5315      Тож шановні,  наші любі,  медичні сестри , прийміть з нагоди цього свята найщиріші вітання ! Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги, професійних здобутків, достатку, гармонії у взаєминах з пацієнтами.

      Нехай Ваш благородний фах сприятиме людям у збереженні найціннішого — здоров’я, нехай майстерність супроводжуватиме кожен Ваш професійний крок, нехай людська вдячність і любов повертається до Вас сторицею.

Голова циклової комісії терапевтичних дисциплін та сестринської справи Ткачук О.І.
 

Неухильно зростає престижність професії медичної сестри. Якщо ще донедавна медичну сестру сприймали лише як виконавця призначень лікаря, без права та арсеналу власних засобів та дій, які скеровані на поліпшення самопочуття та об’єктивного стану пацієнта, то тепер медсестринство розглядається як наукова дисципліна, а медична сестра – як професіонал, що володіє науковими знаннями та практичними навичками.

Використовуючи міжнародний досвід та вітчизняні традиції в охороні здоров’я, можна наступним чином сформулювати суть національного медсестринства як наукової дисципліни:

Медсестринство – це галузь медичної науки про потенційні та існуючі проблеми в індивідуальному та громадському здоров’ї, які формуються під впливом зовнішніх та внутрішніх чинників, та шляхи їх вирішення медичними сестрами в межах своєї компетенції в системі охорони здоров’я (соціальних служб) з метою підтримання здоров’я або поетапного надання медичної (соціальної) допомоги.

Узагальнена мета національного медсестринства полягає в реалізації науково обґрунтованих профілактичних, діагностико-лікувальних та реабілітаційних заходів, які відносяться до медсестринської компетенції для забезпечення збереження та зміцнення здоров’я окремих людей і населення в цілому, оптимального рівня догляду та опіки над пацієнтами, відновлення працездатності або використання залишкової працездатності хворих.

Завданнями медсестринства в Україні, виконання яких дасть можливість досягти мети, є:

• розробка теоретичних (філософських) та організаційних основ українського медсестринства;

• аналіз діяльності медсестринських служб;

• вивчення ієрархічної структури потреб людини (мешканця України);

• визначення проблем і потреб пацієнта та розробка адекватних медикосоціальних заходів для їх вирішення і задоволення;

• забезпечення всього населення оптимального рівня кваліфікованої,

загальнодоступної медсестринського допомоги у здійсненні профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходів;

• розкриття впливу умов і чинників, які призводять до негативних відхилень, у стані індивідуального та громадського здоров’я;

• санітарна освіта України як складова комплексного підходу до випереджувально-профілактичних, медичних і екологічних заходів, орієнтованих на збереження та зміцнення здоров’я сучасних і майбутніх поколінь;

• науково-дослідницька діяльність з проблем вітчизняного медсестринства;

• наукова розробка національних стандартів медсестринського процесу, медсестринських послуг, діагностично-лікувальної а профілактичної допомоги;

• наукове обґрунтування найбільш доцільних форм медсестринської діяльності, медсестринських втручань, та визначення функцій, проведення їх реформування, реструктуризації та апробації в залежності від напрямків (етапів) надання медичної допомоги суті та стадії захворювання;

• наближення національного медсестринства до міжнародних стандартів, поєднання вітчизняних традицій у медсестринстві зі світовим досвідом;

• створення різнострокових прогнозів та планів розвитку медсестринства з метою проведення цілеспрямованих заходів щодо підтримки належного рівня здоров’я населення.

За інструменти реалізації медсестринства прийняті загальновідомі стосовно нього медичні технології, у тому числі у відповідних галузях медичної науки і практики.