Спеціальність 5.12010106 "Стоматологія ортопедична"

 

Підготовка фахівців за спеціальності 5.12010106 "Стоматологія ортопедична" з видачею диплому державного зразка з присвоєнням кваліфікації зубний технік проводиться у відділенні лікувальної, акушерської справи та стоматології Приватного вищого навчального закладу «Медичний коледж».

 

Нормативний термін навчання  2 роки на основі повної загальної середньої освіти (11 кл.) та 3 роки на основі базової загальної середньої освіти (9 кл.)

         

Ліцензійний обсяг 30 чол.

Навчання проводиться на контрактній основі.

 

Студенти за два роки навчання вивчають 23 дисципліни, проходять 11 тижнів практики у зубопротезних лабораторіях міста і області  (в т.ч. в зубопротезній лабораторії медичного коледжу), здають 25 заліків, диференційованих заліків та іспитів. Навчальний процес по підготовці фахівців спеціальності стоматологія ортопедична проводиться у семи циклових комісіях.

 

 

Циклова комісія стоматологічних дисциплін

є випускаючою для спеціальності стоматологія ортопедична.

 

Викладання фахових дисциплін спеціальності «Стоматологія ортопедична» в медичному коледжі створено для цього новий структурний підрозділ – «Зубопротезну лабораторію». Викладачами зуботехнічних дисциплін виготовлено зразки готових зубних протезів на обладнанні цього структурного підрозділу. З введенням в дію зубопротезної лабораторії та стоматологічного кабінету дало змогу медичному коледжу забезпечити підготовку фахівців з наданням повного комплексу медичної стоматологічної допомоги пацієнтам.

 

Описание: PB050071

 

Зубний технік – це фахівець, який займається виготовленням зубних протезів.

Зубний технік є головним помічником лікаря-стоматолога (ортопеда). За гіпсовим зліпком, зробленому лікарем з щелепи хворого, він виготовляє знімні (з пластмаси) і незнімні (із золота, сталі) протези. Процес виготовлення зубних протезів вимагає ювелірної роботи. Якість діяльності зубних техніків має бути дуже високою, адже пацієнт фізично відчуває кожну його помилку або недбалість. Для майстра дуже важливі такі якості, як акуратність, точність рухів, гарний окомір, чуття дотику.

 

Описание: PB050065

 

Описание: PB050058

 

Описание: PB050053

 

Працівник даної професії повинен постійно усвідомлювати, що він працює для людей, що результати його праці приносять людям радість і велику користь, рятують від фізичних страждань, роблять людей красивішими. Працюють зубні техніки у зуботехнічних лабораторіях, які знаходяться у спеціальних інститутах протезування, у стоматологічних клініках та поліклініках. Надає стоматологічну, ортопедичну допомогу населенню, готує різні види коронок, штіфтові зуби, мостоподібні конструкції, протези, пластинки і ін. ортопедичні і ортодонтичні конструкції. Повинен знати: основи будови та функції жувального апарату, відомості щодо стоматологічних захворюваннь, принципи клінічних етапів і технологію виготовлення стоматологічних, ортопедичних і ортодонтичних конструкцій та апаратів.

 

Описание: PB050050

 

Викладач зуботехнічних дисциплін, завідувач зубопротезної лабораторії, ГАВРИЛЮК Ігор Петрович під час проведення практичного заняття зі студентами.

 

Описание: PB050048

 

Професійно важливі якості: спостережливість, просторове мислення, акуратність, стійкість до монотонності, вправність рук. Медичні протипоказання: хвороби суглобів рук, поганий зір, нервові захворювання, дерматит.

 

Описание: PB050039

 

 

Першими, хто відвідав лабораторію були головний спеціаліст відділу освіти Департаменту кадрової політики, освіти і науки МОЗ України Чернишенко Тетяна Іванівна та директор Черкаського базового медичного коледжу Губенко Інна Федорівна

 

Для вивчення дисциплін циклу професійної (фахової) підготовки у відділенні  коледжу для підготовки фахівців «стоматологія ортопедична» створено більше десяти кабінетів та лабораторій в т.ч. ливарна, полірувальна, металокераміки, полімеризаційна, гіпсувальна, знімного та незнімного протезування. Кабінети та лабораторії входять в комплекс і знаходяться у адміністративно-навчальному корпусі, що дає змогу працювати над собою досхочу. Наявність такої матеріальної бази дозволяє навчальний процес максимально адаптувати до реальних умов роботи майбутніх фахівців. Викладання дисциплін фахової підготовки на сьогодні у 12 студентів спеціальності «стоматологія ортопедична» проводять 2 викладачі (лікарі –стоматологи I категорії) та 2 викладачі з великим досвідом роботи по зубопротезуванні в т.ч. в пацієнтів США, Канади, Польші.

 

Описание: PB050052

 

Наявність достатньої кількості сучасних фантомів, тренажерів, муляжів, навчальних посібників, навчальної літератури та  впровадження новітніх комп’ютерних технологій в навчальний процес, а також високопрофесійний викладацький колектив, що працює у коледжі: - гарантує підготовку фахівців на рівні державних стандартів, що підтверджено сертифікатом МОН України про акредитацію.

 

x_c5cc2ac0

 

DSCN2121

 

DSCN2126

 

DSCN2118

 

У багатьох країнах відбувається достовірне зменшення інтенсивності стоматологічних захворювань завдяки профілактиці.Судячи з досвіду інших країн, професія гігієніста є престижною і перспективною, тому що в цих фахівцях потребують всі лікувально-профілактичні установи, незалежно від форми власності, а найголовніше - і діти, і дорослі.

Відтак "існує необхідність в спеціалістах, які б проводили регулярні огляди порожнини рота та заходи профілактики, спрямовані на попередження розвитку карієсу, його ускладнень, хвороб пародонта, слизової оболонки порожнини рота і вже в разі необхідності скеровували пацієнта на спеціалізовану стоматологічну допомогу".