Спеціальність 5.12010104    "Стоматологія"

 

Відділення «Стоматології» готує фахівців за спеціальностями

5.12010104 – «Стоматологія»

5.12010106 – «Стоматологія ортопедична»

 

У відділенні «Стоматології» викладають як досвідчені стоматологи, зубні техніки, з багаторічним досвідом практичної та педагогічної діяльності, так і молоді, прогресивні викладачі з сучасними підходами до роботи в галузі стоматології.

 

  На базі нашого коледжу створено лабораторії та кабінети з відповідним стоматологічним обладнанням та інструментами необхідними для засвоєння професії зубного гігієніста та зубного техніка. Лекційні аудиторії забезпечені сучасними комп'ютерами та мультимедійними комплексами.

Красиві, здорові зуби - мрія кожної людини. Однак, при деяких захворюваннях зубощелепної системи, при неправильному розвитку зубів і щелеп, при ураженнях твердих тканин зубів, навколозубних тканин і порушенні цілісності зубних рядів, при різних травмах і т.п. виникають дефекти, які не лише порушують нормальний акт обробки їжі у роті, але й естетично неприємні для сприйняття. Усунути дані дефекти допомагають спеціальні зубні протези та ортопедичні апарати, які виготовляють зубні техніки.

 

Гігієніст стоматологічний - фахівець з середньою медичною освітою, основним завданням якого є здійснення профілактики стоматологічних захворювань серед населення всіх вікових груп.Діяльність гігієніста стоматологічного складається з двох напрямків - лікувально-профілактичного та санітарно-профілактичного.

По закінченні навчання фахівець повинен виконувати практичні маніпуляції: укомплектовувати робоче місце зубного гігієніста; проводити первинне обстеження щелепно-лицевої ділянки; діагностувати та надавати першу допомогу при невідкладних станах; контролювати якість передстерилізаційної обробки та стерилізації стоматологічного інструментарію та матеріалу; підбирати медикаментозні препарати і готувати суміші, пасти та інше для лікування в стоматології; проводити знечулення; надавати комплексну оцінку стану ротової порожнини; аналізувати рентгенограми; визначати гігієнічні індекси; видаляти зубні відкладання; проводити герметизацію фігур; проводити сріблення молочних зубів; організовувати впровадження регіональних профілактичних програм; проводити первинну індивідуальну та масову профілактику стоматологічних захворювань; планувати та проводити санітарно-освітню роботу та уроки гігієни; проводити роботу в якості асистента стоматолога (т.зв. робота в чотири руки).

 

Випускники відділення «Стоматологія» спеціальності зубний гігієніст та зубний технік, складають гідну конкуренцію, медичним працівникам, які працюють в стоматологічних поліклініках та приватних стоматологічних кабінетах, лабораторіях, адже не секрет, що потреба в кваліфікованих працівниках для стоматологічної служби дужа значна.

 

 

IMG_1690

 

IMG_1695

 

x_4dabe0ee